Bandırma Devlet Hastanesi, A grubu hastaneleri arasına girdi

Bandırma Devlet Hastanesi, A grubu hastaneleri arasına girdi
Bandırma Devlet Hastanesi, A grubu hastaneleri arasına girdi
BALIKESİR (AA) - Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastane Kurumu tarafından yapılan sağlık tesisi verimlik değerlenmesinde Bandırma Devlet Hastanesi A...

BALIKESİR (AA) - Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastane Kurumu tarafından yapılan sağlık tesisi verimlik değerlenmesinde Bandırma Devlet Hastanesi A grubu hastaneleri arasına dahil oldu.

Hastane Başhekimi Uzman Doktor Muzaffer Şenveli, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "900 puanlama üzerinden yapılan değerlendirmede hastanemiz 825 puan aldı. Böylece Balıkesir'de en üst seviyeye gelmiş olduk. Bandırma Devlet Hastanesi A grubu hastaneleri arasına dahil oldu" dedi.

Ayrıca hastane olarak HIMSS  Projesine başvurduklarını dile getiren Şenveli, şunları kaydetti:

"Burada da 1'den 7'ye kadar bir puanlama yapılıyordu. Doğru hasta, doğru ilaç, doğru zaman , doğru doz uygulayan hastane olarak değerlendirmesinde biz hastane olarak 6 puan elde ettik. Bu nedenle de Türkiye'deki  HIMSS Projesine başvurabilmek için yeterli seviyeyi tutturmuş olduk. Türkiye'de 8 hastaneden biri olarak ta HIMSS Projesi için Amerika 'daki merkeze başvurduk. Bunun cevabını bekliyoruz."