Bandırma Devlet Hastanesine teşekkür belgesi

Bandırma Devlet Hastanesine teşekkür belgesi
Bandırma Devlet Hastanesine teşekkür belgesi
BALIKESİR (AA) - Sağlık Bakanlığı, Bandırma Devlet Hastanesine organ nakli konusundaki başarılarından dolayı teşekkür belgesi...

BALIKESİR (AA) - Sağlık Bakanlığı, Bandırma Devlet Hastanesine organ nakli konusundaki başarılarından dolayı teşekkür belgesi gönderdi.

Hastane Başhekimi Uzman  Dr. Muzaffer Şenveli, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Bandırma Devlet Hastanesinin ilçe devlet hastaneleri içinde organ bağışı konusunda birinci sırada olduğunu belirtti.

Şenveli, herkes organ bağışında bulunması, yakınlarını bu konuda bilinçlendirmesi gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti: 

"Hayatın içinde insanların ne zaman neye ihtiyacı olacağı bilinemez. İnsanların ihtiyaçlarına daha duyarlı yaklaşmak insan olmanın gereğidir. Organ bağışı ve naklinin yaygınlaştırılması ve bu bilincin yeterince gelişmesini sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasında olmalıdır. Bu nedenle organ bağışı konusunda halkın ilgisi ve dikkatini çekmek ve organ bağışını arttırmak son derece önemlidir. Organ bağışı konusunun sadece sağlık sektörünün değil tüm toplumun ortak konusu olduğunu ve tüm platformların eş güdümü ve işbirliğiyle daha etkin sonuçlar elde edebileceğimizi düşünmekteyiz. Bu konuda bütün kamu kurum ve kuruluşlarına, basına ve sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir. Ben hastanemizin kazandığı bu teşekkür belgesi için tüm personelimize teşekkür ediyorum."