- Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Kılıç:

- Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Kılıç:
- Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Kılıç:
- "Uyuşturucu ile mücadelemizi ciddi biçimde sürdürüyoruz. İlçemizde uyuşturucu sorununu hemen hemen bitirme noktasına geldik"

BALIKESİR (AA) - Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, uyuşturucu ile mücadeleyi ciddi biçimde sürdürdüklerini belirterek, ilçede uyuşturucu sorununu hemen hemen bitirme noktasına geldiklerini söyledi.

Kılıç, yaptığı açıklamada, son altı ay içinde, uyuşturucuyla ilgili yakalanan 45 kişinin cezaevine gönderildiğini belirterek, "Bu konudaki çalışmalarımızı hiç gevşetmeden sürdürüyoruz. Okul önlerindeki önlemlerimiz de devam ediyor" dedi.

Özellikle son dönemde uyuşturucuya yönelik önemli operasyonlar yaptıklarını dile getiren Kılıç, "Uyuşturucuyla mücadeleyi ciddi biçimde sürdürüyoruz. İlçemizde uyuşturucu sorununu hemen hemen bitirme noktasına geldik" ifadesini kullandı.

Tatil sezonuna girildiği bu dönemde sahil kısımlarında güvenlik önlemlerine ağırlık verileceğine dikkati çeken Kılıç, şunları kaydetti:

"Bu çalışmalarımız kapsamında, sahil bandımızda, simit, çekirdek satan veya başka bir seyyar satıcı görünümünde bulunan yaklaşık 20 kişiden oluşacak güvenlik görevlilerimiz olacak. Bu arkadaşlarımız, sahildeki en küçük bir olumsuzluğa meydan vermeyecek. Zaten ben de başta bu bölge olmak üzere ilçemizde sık sık dolaşarak, halkımızın içinde yer alıyorum. İlçemiz, halen ülkemizde, nüfusa göre en az suç işlenen, işlenmesi durumunda suçluların en yüksek oranda yakalandığı kentlerin başında geliyor."

Son altı ayda, başta evden olmak üzere tüm hırsızlık olaylarında yüzde 10'luk bir azalma olduğunu belirten Kılıç, bu konuda da ekiplerinin sıkı çalıştığını anlattı.