Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Pircioğlu:

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Pircioğlu:
Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Pircioğlu:
- "Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 2015 yılı içinde kesinleşmiş yatırımlarla birlikte toplam 144 derslik, 2 adet atölye binası, 200 kişilik öğrenci yurdu ve bir adet spor salonu yapılacak"

BALIKESİR (AA) - Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadettin Pircioğlu, yıl içinde kesinleşmiş yatırımlarla birlikte toplam 144 derslik, 2 adet atölye binası, 200 kişilik  öğrenci yurdu ve bir adet spor salonu yapılacağını söyledi.

Öğretmenevi'nde ilçeye yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Pircioğlu, Bandırma Eğitim Kampüsü projesi kapsamında 170 dönümlük arazinin Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edildiğini söyledi.

Liselerin aralıklara bu araziye taşınacağını ifade eden, Pircioğlu, şunları kaydetti:

"Devlet yatırım programı kapsamında her yıl programa alınacak yeni okul yatırımlarıyla ilçemizde bulunan anadolu liseleri aralıklarla bu araziye taşınacak. Projenin ilk etabı 63 derslikle 2015 yılı devlet yatırım programına alınarak, bakanlık tarafından onaylandı. Buna göre İl Milli Eğitim Müdürlüğünce planlamaya alınarak yapımı kesinleşen 80 derslikle birlikte toplam 144 derslik, 5 okul, bir spor salonu ve bir öğrenci yurdu yapımına başlanacak. 3 yıl önce açılan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze ait binada geçici olarak eğitim ve öğretin faaliyetlerini sürdüren İmam Hatip Ortaokulu için yapılacak binanın temeli atılacak."

Pircioğlu, yıl içinde kesinleşmiş yatırımlarla birlikte toplam 144 derslik, 2 adet atölye binası, 200 kişilik öğrenci yurdu ve bir adet spor salonu yapılacağını söyledi.

 


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  spor

  ,

  Yatırım

  ,

  İmam

  ,

  Öğrenci

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  2015