Bandırma Körfezi'ndeki temizlik çalışması

Bandırma Körfezi'ndeki temizlik çalışması
Bandırma Körfezi'ndeki temizlik çalışması
- Bandırma Belediyesi, TOG ve dalgıçlar tarafından 9 Mayıs'ta yapılan temizlik çalışmalarında, sahil bandı ve denizden 8 araç lastiği ile yaklaşık 200 kilogramı cam şişe olmak üzere 650 kilogram çöp çıkarıldığı açıklandı

BALIKESİR (AA) - Bandırma Belediyesi,  Toplum Gönüllüleri (TOG) ve dalgıçların katılımıyla 9 Mayıs'ta Marmara Denizi'nde gerçekleştirilen "bahar temizliği" kapsamında sahil bandı ve denizden yaklaşık 650 kilogram çöp toplandığı bildirildi.

Bandırma'da yaz turizminin hareketlenmeye başlamasından önce belediye temizlik ekipleri ile TOG ve dalgıçlar,  sosyal sorumluluk çalışmasında bir araya geldi.

Balıkesir Üniversitesi Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin destek verdiği etkinlik kapsamında, temizlik ekipleri ve gönüllüler sahil bandında, dalgıçlar ise denizden çöp topladı.

Denizden ve sahilde yapılan çalışmalarda 8 araç lastiği ile cam, plastik, metal ve kağıt atıklarından oluşan 650 kilogram çöp çıkarıldı. Bunun yaklaşık 200 kilogramının cam şişe olduğu bildirildi.

Belediye Başkanı Dursun Mirza, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TOG ve gönüllü dalgıçlarla ortak hareket edilerek düzenlenen bu etkinliğin, çevre kirliliğine dikkatin çekilmesi amacıyla yapılmış önemli bir çalışma olduğunu söyledi.

Mirza, Bandırma Belediyesi olarak toplumsal duyarlılığı ön plana çıkaran sosyal çalışmalara her zaman destek verdiklerini, bu temizlik etkinliğinde de halkın çevre sağlığına duyarlı olması konusunda ne kadar önemli olduğunu çıkarılan çöplerle kanıtlandığını aktardı.

Bandırma TOG Başkanı Özkan Daşkıran ise etkinlikte toplanan ve denizden çıkarılan çöplerin insanların çevre sağlığına dikkat etmesi ve bu konuda duyarlı davranması yönünden önemli olduğu kaydetti.