Bandırma Sosyal Güvenlik Merkezinden dolandırıcılık uyarısı

Bandırma Sosyal Güvenlik Merkezinden dolandırıcılık uyarısı
Bandırma Sosyal Güvenlik Merkezinden dolandırıcılık uyarısı
BALIKESİR (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Balıkesir Müdürlüğüne bağlı Bandırma Sosyal Güvenlik Merkezinin Müdürü Yücel Irmak, kendisini kurum...

BALIKESİR (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Balıkesir Müdürlüğüne bağlı Bandırma Sosyal Güvenlik Merkezinin Müdürü Yücel Irmak, kendisini kurum görevlisi olarak tanıtan bazı kişilerin vatandaşları dolandırmaya çalıştığı uyarısında bulundu.

Irmak, yazılı açıklamasında, şunları kaydetti:

"Son dönemde bazı şahıslar vatandaşlarımıza kurumumuzun adını vererek aradığı ve bu kişilerden Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçlarını silmek için verdikleri banka hesabına belirli miktarlarda para yatırmalarını istedikleri yönünde ihbarlar alıyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızı duyarlı olmaya, bu gibi durumlarda direkt polise haber vermelerini istiyoruz. Ülkemizde yaşayıp herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayanlar 1 Ocak 2012'den itibaren GSS kapsamına alındı. Bu kapsamda tescil edilen vatandaşlarımızın gelir testi başvurusu sonucunda aile içinde kişi başına düşen aylık geliri tespit edilmekte ve ödemeleri gereken GSS primleri vatandaşlarımıza posta yoluyla bildirilmektedir. Ödemeler, kurumumuz ile anlaşmalı bankalara, PTT şubelerine ve kurumumuz web sayfası üzerinden kredi kartıyla yapılabilmektedir. Kurumumuz tarafından hiçbir vatandaşımız 'GSS borcunuz var. Verilen hesaba borcunuzu yatırın' gibi ifadeler kullanılarak aranmamaktadır."