Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin:

Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin:
Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin:
- "Bandırma ve çevresinde ekilen buğday bu yıl borsamızda yaklaşık 250 bin ton, ayçiçeği ise 50 bin ton dolayında işlem gördü"

BALIKESİR (AA) - Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, bu yıl Bandırma ve çevresinde üretilen buğday ve yağlı tohumların genelde üreticiyi memnun ettiğini bildirdi.

Sezgin, yaptığı açıklamada, bu yıl buğdayda dönüm başına ortalama 450-500 kilogram, ayçiçeğinde ise 150 kilogram verim aldığını belirtti.

Bandırma ve çevresinde ekilen buğday bu yıl borsada yaklaşık 250 bin ton, ayçiçeğinin ise 50 bin ton dolayında işlem gördüğüne işaret eden Sezgin, şunları kaydetti:

"Buğdayın ton başına satış fiyatı 850-900, ayçiçeğinin ise 1500-1700 lira olarak gerçekleşti. Genelde buğday ve ayçiçeği üreticimizin fiyatlardan memnun olduğunu düşünüyorum. İlki bölgemizde geçen yıl ekilen soya fasulyesi fiyatları ise bu yıl üreticiyi memnun etmedi. Bu yıl bölgede 60 dönümlük alana soya fasulyesi ekildi. Son dönemlerde tüm dünyada üretim fazlalığı nedeniyle soya fiyatları düştü. Bu arz, talep meselesi. Bandırma'daki durum da aynı."


    ETİKETLER:

    lira

    ,

    yönetim