Bandırma'da, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü sergisi ilgi gördü

Bandırma'da, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü sergisi ilgi gördü
Bandırma'da, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü sergisi ilgi gördü
BALIKESİR (AA) - Bandırma'da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü anısına açılan sergi ilgi gördü.Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat...

BALIKESİR (AA) - Bandırma'da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü anısına açılan sergi ilgi gördü.

Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü anısına açılan sergide ebru ve yağlı boya, çalışmaları ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Belediye Başkanı Dursun Mirza sanata ve kültüre büyük önem verdiklerini belirterek şunları kaydetti:

"Çanakkale Zaferi'nin üzerinden 100 yıl geçti. Ancak kahraman mehmetçik, Çanakkale'de öyle bir destan yazmış ki, her yıl, bu destandan yeni sayfalar açıyor. Özgürlük ve bağımsızlığın haykırışıdır, Çanakkale. Yokluk ve yoksulluktur, Çanakkale. Yitip giden bir ulusun, küllerinden yeniden doğuşudur, Çanakkale. Umudun adı, inancın kendisidir, Çanakkale."

Sergi hakkında bilgi veren ebru sanatçısı Osman Şimşek, "39 yıldır ebruyla uğraşıyorum. Çanakkale Zaferi, bizim için bitmez tükenmez bir hazine değerindedir. Onu bir nebze olsun vatandaşlarımıza tablolarla yansıtmak, o ruhu hissettirmek bir sanatçı için çok önemli" dedi.

Ressam Gülseren Sönmez ise, "Çanakkale Zaferi'ni tablolarımıza yansıttığımız böyle bir sergiyi açmanın gururunu yaşıyorum. Kadına da büyük değer veren Atatürk 'e saygım büyük. Bu savaşın belgesel nitelikteki resimlerini yapmak bana gurur verdi. Çanakkale'ye selam olsun" diye konuştu.