Bandırma'da güvenlik görevlisinin öldürülmesi

Bandırma'da güvenlik görevlisinin öldürülmesi
Bandırma'da güvenlik görevlisinin öldürülmesi
- Bandırma'daki bir mermer fabrikasının güvenlik görevlisini öldürdüğü iddiasıyla aranan şahıs, İstanbul Bakırköy'de yakalandı

BALIKESİR (AA) - Bandırma'daki bir mermer fabrikasında çalışan güvenlik görevlisini öldüren şahıslardan ikincisi de, İstanbul Bakırköy'de yakalandı.

Alınan bilgilere göre; 4 Ekim 2015'te, 61 yaşındaki Şahsuvar Ertürk'ün fabrikada ölü bulunmasının ardından çalışma başlatan güvenlik güçleri, şüphelilerden F.Ö'yü (29) olaydan 4 gün sonra yakalamıştı. Çıkarıldığı mahkeme tarafından "kasten adam öldürmek" suçundan tutuklanan F.Ö. cezaevine konulmuştu.

Olayla ilgili olarak aranan ikinci şahıs olan ve aynı fabrikada çalıştığı öğrenilen M.Ç. de İstanbul Bakırköy'de yakalandı. Savcılıkça sorgusunun yapılmasının ardından çıkarıldığı mahkemece "kasten adam öldürmek" suçundan tutuklanan M.Ç. de Metris Cezaevi'ne gönderildi.

F.Ö ile M.Ç. 4 Ekim 2015'te soygun amacıyla girdikleri fabrikada, evli ve iki çocuk babası güvenlik görevlisi Şahsuvar Ertürk'ü bıçakla öldürdükten sonra kaçmışlardı.