Bandırma'da korsan davulcuyla mücadele

Bandırma'da korsan davulcuyla mücadele
Bandırma'da korsan davulcuyla mücadele
BALIKESİR (AA) - Bandırma Müzisyenler Derneği Başkanı Feridun Demirdöğen, vatandaşları korsan davulcular konusunda uyardı.Ramazan ayı boyunca ilçede...

BALIKESİR (AA) - Bandırma Müzisyenler Derneği Başkanı Feridun Demirdöğen, vatandaşları korsan davulcular konusunda uyardı.

Ramazan ayı boyunca ilçede 52 davulcunun görev yapacağını açıklayan Demirdöğen, davulcuların üzerinde kimlik kartı ve belediye tarafından verilmiş tişörtler olacağını söyledi.

 Vatandaşların kimlik kartı ve belediye tarafından verilmiş kıyafeti olmayan davulculara itibar etmemeleri ve para vermemelerini dile getiren Demirdöğen, "Her kapıyı çalan davulcuya bahşiş vermesinler. 155 ve 153 arayarak ihbar etsinler. Bandırma'ya Ramazan ayı boyunca Bursa'nın Karacabey ve Kemalpaşa ilçelerinden çok sayıda korsan davulcu geliyor. Bu korsan davulcular ilçemizde çok sayıda adli olaylarına karışarak ilçemiz davulcularının da imajlarının zedeliyor. Bu tür olumsuzluklarla tekrar karşılaşmamak için bu yıl  kimlik kartı ve tişört uygulamasını başlattık. Kartı ve tişörtü olmayan hiçbir davulcu ilçede Ramazan ayı boyunca davul çalamayacak."

Demirdöğen, ayrıca Ramazan ayı boyunca görev yapacak 52 davulcuya uygun davul çalmaları konusunda dernek bünyesinde  eğitim verildiğini belirtti.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  Para

  ,

  eğitim