Bandırma'da kuruyemiş kabukları için ikiz poşet uygulaması

Bandırma'da kuruyemiş kabukları için ikiz poşet uygulaması
Bandırma'da kuruyemiş kabukları için ikiz poşet uygulaması
BALIKESİR (AA) - Bandırma Belediyesi ilçede özelikle kordon ve parklarda kuruyemiş kabuklarının çevreye atılmaması için ikiz poşet uygulamasını...

BALIKESİR (AA) - Bandırma Belediyesi ilçede özelikle kordon ve parklarda kuruyemiş kabuklarının çevreye atılmaması için ikiz poşet uygulamasını başlattı.

Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ay, özelikle kordonda tüketilen kuruyemişlerden kalan kabukların bank çevresinde kötü görüntüye nede olduğunu söyledi. Bundan dolayı kuruyemiş alan vatandaşların kamuya açık alanda çerezlerini tüketeceklerse ikiz poşet istemelerini ifade eden Ay, şunları kaydetti:

"İlçede kuru yemiş tüketimi oldukça fazla. Özellikle akşam saatlerinde çok sayıda vatandaşımız kuruyemişçilerden aldıkları kabuklu yiyecekleri sahil bandında denizi seyrederek tüketmekte. Tüketilen kabuklu yemişlerin bir poşet içerisine konulmadan kontrolsüz olarak yerlere atılması kötü görüntüye neden oluyor. Yerel yönetim olarak değişik tarihlerde ilçe  sakinlerini kuru yemiş kabuklarını yerlere atmaları konusunda uyarıcı levhalar asmamıza rağmen bu konuda somut bir gelişme kaydedemedik."

Bunun için ilçede yeni bir uygulama başlattıklarını dile getiren Ay, "Uygulamaya göre ilçemizde faaliyet gösteren kuru yemişçiler ürünlerini satmadan önce vatandaşlarımıza nerede tüketeceklerini soracaklar. Eğer vatandaşlarımız sahil bandında kabuklu kuruyemişleri tüketeceklerse işletme sahipleri ikiz poşet içerisinde ürünleri koyarak satacaklar" dedi.

Ay, ayrıca gün içinde temizlik görevlilerin günlük 350 ile 400 kilogram arasında kuru yemiş kabuğu topladığını sözlerine ekledi.

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Akşam

  ,

  ilçe

  ,

  başkan

  ,

  yönetim