Bandırma'da "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri

Bandırma'da "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri
Bandırma'da "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri
BALIKESİR (AA) - Bandırma'da, "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri başladı.Bandırma İlçe Müftülüsü Süleyman Küçük, bir otelde düzenlenen toplantıda, bu...

BALIKESİR (AA) - Bandırma'da, "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri başladı.

Bandırma İlçe Müftülüsü Süleyman Küçük, bir otelde düzenlenen toplantıda, bu yıl 14-20 Nisan arasında gerçekleştirilecek "Kutlu Doğum Haftası"nın başlangıcını yaptıklarını belirterek, "Gönlümüzü hoş edecek mutluluk atmosferini yakalıyoruz" dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının, bu haftanın ana temasını "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" olarak belirlediğini dile getiren Küçük, "İnsanlığın son peygamberi Hz. Muhammed, yaşamı boyunca sevgi, saygı ve merhametten yana olmuştur. Onu, anarak tanımaya ve anlamaya çalışmalıyız. Böylece de dünyayı ve ahireti güzel kılarız" diye konuştu.

İlçe Kaymakamı Ali Mantı ise her zaman Hz. Peygamber'in yönlendirmelerine ihtiyaç duyulduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Her zaman Peygamberimizin sevgi, saygı ve şefaat ikliminden yararlanmalıyız. Zor ve dünyanın kilidi olan bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu nedenle daha çok düşünen, ahlak ve adalete önem veren bireylerin yaşadığı bir ülke durumuna gelmeliyiz. Allah, birlik ve beraberliğimizi, dirliğimizi bozmasın. İlerlemenin anahtarı, farklılıklarımızdadır. Farklılıklarımız, bizi zenginliğimizdir. Farklılıklarımızı yok etmek, zenginliklerimizi yok etmektir. Kimse birbirinden, Allah adına hesap sormaya kalkmasın. Her kişiden yalnızca Allah hesap sorabilir. Bunlara dikkat edersek, ülkemiz, hak ettiği yere gelecektir."

Toplantıya,  Belediye Başkanı Dursun Mirza, Garnizon Komutan Vekili Hava Pilot Albay Ali Özmen, Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Pircioğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Sefa Uyar ile daire müdürleri katıldı.