Bandırma'da Roman vatandaşlar konut sahibi oldu

Bandırma'da Roman vatandaşlar konut sahibi oldu
Bandırma'da Roman vatandaşlar konut sahibi oldu
- 124 konutun anahtarları hak sahiplerine dağıtıldı

BALIKESİR (AA) - Bandırma ilçesinde, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Roman vatandaşlar için inşa edilen 124 konut törenle teslim edildi.

100. Yıl Mahallesi'nde düzenlenen anahtar dağıtım töreninde konuşan AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, tüm vatandaşlara hayırlı günlerinde kullanma dileğinde bulundu.

Yaklaşan kış günlerinde kimsenin çatısız kalmaması için ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Kırcı, şunları kaydetti:

"Kış en çok fakir ve fukaraya gelir. Başında damı olmayan, evinde odunu olmayan kışı zor geçirir. İnşallah bu kış kendi evlerinizde daha güzel ısınacaksınız. İktidarımız döneminde Balıkesir'e 14 milyar liralık yatırım yapıldı. Bunun 815 milyon lirası TOKİ konutlarına aktarıldı. Balıkesir genelinde yaklaşık 7 bin konut yaptık. 2016 yılı için projeleştirilirmiş çalışmalarımız var. Kimse evsiz kalmasın istiyoruz. Soğuk kış günlerinde evlatlarınız ve ailelerinizle sıcacık yuvanızda olmanızı istiyoruz."

Daha sonra konut sahiplerine anahtarları teslim edildi.

Törene, Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Yılık ve İlçe Emniyet Müdürü Haydar Kılıç ile hak sahipleri katıldı.