Bandırma'da tenis turnuvası

Bandırma'da tenis turnuvası
Bandırma'da tenis turnuvası
BALIKESİR (AA) - Bandırma Belediyesi ile Bandırma Tenis Kulübü işbirliğiyle 2 Mayıs-14 Haziran'da düzenlenecek tenis turnuvasının tanıtım kokteyli ve...

BALIKESİR (AA) - Bandırma Belediyesi ile Bandırma Tenis Kulübü işbirliğiyle 2 Mayıs-14 Haziran'da düzenlenecek tenis turnuvasının tanıtım kokteyli ve fikstür çekilişi yapıldı.

Bandırma Tenis Kulübü Başkanı Kemal Yavuz, bir otelin salonunda gerçekleşen tanıtımda, kulüplerinin 12 Mart 2015'te kurulmasına karşın kısa süre içinde böyle bir turnuva düzenlemesinden duydukları mutluluğu dile getirdi.

Belediye Başkanı Dursun Mirza, tenis sporunun Bandırma'ya yakışacağını ifade ederek, belediye olarak ilçede sporun gelişmesi için büyük çaba harcadıklarına dikkati çekti.

Turnuvaya 50 sporcunun katılacağını belirten Mirza, şunları kaydetti:

"Başlangıç için bu sayı küçümsenemez. Bundan sonra sporcu sayısının artacağına inanıyorum. Bu arada belediye olarak kentimize bir tenis kortu da kazandırdık. Milli Savunma Bakanlığı elinde bulunan General Balcı Çamlığı'nın Bandırma'ya verilmesi için bir üst protokol hazırlandı. Şimdi bu yerin Bandırma Belediyesine devri için izin bekliyoruz. Bu yeri aldıktan sonra buraya tartan pist, diğer spor alanları ve bir de tenis kortu yapacağız. Yine Malta Deresi mevkisine yüzme havuzu başta olmak üzere spor alanları kazandıracağız."

Yavuz'un, Mirza'ya bir tenis raketi armağan etmesinin ardından turnuvanın fikstürü çekildi.