Bandırma'da zili çalmayan tek okul

Bandırma'da zili çalmayan tek okul
Bandırma'da zili çalmayan tek okul
BALIKESİR (AA) - Bandırma Ayyıldız Anadolu Lisesi Müdürlüğü, öğrencilere sorumluluk bilinci aşılamak amacıyla okuldaki zilleri söktürdü.Okul...

BALIKESİR (AA) - Bandırma Ayyıldız Anadolu Lisesi Müdürlüğü, öğrencilere sorumluluk bilinci aşılamak amacıyla okuldaki zilleri söktürdü.

Okul Müdürü Mehmet Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eğitimciler olarak gençlere aşılamaları gereken en önemli konunun sorumluluk bilinci olduğunu söyledi.

Öğrencilerin zil çalmadan derse girmeleri ve teneffüse çıkmaları için bir uygulama başlattıklarını belirten Eroğlu, şöyle konuştu:

"Okulumuzda görev yapan öğretmenler ve yönetimin onayıyla artık okulumuzda teneffüs zili çalmayacak. Herkes derse giriş ve çıkışlarını sınıf ve koridorlardaki saatlere bakarak ayarlayacak. Öğrencilerimiz ile öğretmenlerimiz 1 Aralık itibarıyla derslere zil çalmadan girip çıkmaya başladı. Hiçbir sorun yaşamadığımız uygulama devam edecek. Bu sayede sorumluluk bilincini artırmayı hedefledik. Uygulamayla ayrıca gürültü kirliliğini de önlemiş olduk."

Eroğlu, uygulamanın öğrencilere zamanı iyi kullanma becerisi de kazandırdığını sözlerine ekledi.