Bandırma'daki Kore gazileri yemekte buluştu

Bandırma'daki Kore gazileri yemekte buluştu
Bandırma'daki Kore gazileri yemekte buluştu
BALIKESİR (AA) - Kore Gazileri Federasyonuna bağlı Türkiye Muharip Gaziler Derneği'nin düzenlediği yemekte Bandırma'da yaşayan Kore gazileri bir...

BALIKESİR (AA) - Kore Gazileri Federasyonuna bağlı  Türkiye Muharip Gaziler Derneği'nin düzenlediği yemekte Bandırma'da yaşayan Kore gazileri bir araya geldi.

Güney Kore Savunma Ataşesi Kurmay Albay Joosong Han'ın da katıldığı yemeğe ilçe kaymakamı Tuncay Sonel, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç katıldı.

Türkiye Muharip Gaziler Genel Başkanı emekli Albay Şükrü Tandoğan, yemekte yaptığı konuşmada, "Belli zaman aralıklarıyla ülkemizin her köşesinde Kore gazilerini bir araya getiriyoruz. Bugün de Bandırma'da yaşayan 7 gazimizle yemekte bir araya geldik. Amacımız gazilerimizi onurlandırmak, sorunlarını dinlemek ve ihtiyaçları konusunda yardımcı olmaktır" dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Tandoğan ile Joosong Han, daha sonra Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza'yı makamında ziyaret etti.

Mirza, günün anısına Joosong Han ve Tandoğan'a hediye verdi.