Bandırma'daki kötü koku

Bandırma'daki kötü koku
Bandırma'daki kötü koku
BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Selim Panç, Bandırma'daki hayvan ithalatı sırasında oluşan kötü kokunun çevre ve...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Selim Panç, Bandırma'daki hayvan ithalatı sırasında oluşan kötü kokunun çevre ve insan sağlına etkilerinin araştırılması için belediye meclisine önerge sundu.

Belediyenin Çevre ve Sağlık Komisyonu'na önerge sunan Panç, her yıl Bandırma limanından ülkeye getirilen ithal hayvanların ilçede kötü kokuya neden olduğunu ve bunun insan sağlığına da olumsuz etkileri olacağını ileri sürdü.

Bu konunun araştırılması için gerekli çalışmaların yapılmasını isteyen Panç, şunları kaydetti:

"Bandırma şehir genelinde yaşanan kötü kokunun çevre ve insan sağlığına etkilerini detaylı araştırmak ve kalıcı bir çözüm üretmek için Çevre ve Sağlık Komisyonu'na önerge verdim. Buradan çıkan sonuçlar ilgili bakanlıklara kurumlara paylaşılarak pis koku sorununun artık Bandırma'nın gündeminden kalıcı olarak çıkmasını sağlamalıyız. Özellikle Paşabayır, Paşakonak, Paşakent mahallelerindeki vatandaşlarımızın sağlıkları tehlike altındadır. Sorumluluk hepimizindir."

Ayrıca, Tabipler Odası Bandırma Temsilciliği, ithal hayvanlardan dolayı oluşan kötü kokuyu protesto etmek için liman önünde maske takarak eylem yaptı.