Bandırma'dan kısa kısa

Bandırma'dan kısa kısa
Bandırma'dan kısa kısa
- "Engelliler Haftası Kutlama Projesi" başladı

BALIKESİR (AA) - Bandırma ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Engelliler Haftası Kutlama Projesi", Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan törenle başladı.

İlçe Kaymakamı Ali Mantı, Bandırma'nın  sosyal etkinliklerde farklılık yaratan, yaptığı işin farkında olan, neyi ne için yaptığını bilen bir ilçe olduğunu söyledi.

Bu büyüklüğünü ekonomik, sosyal ve kültürel farklılıklarıyla da  yerine getirdiğini ifade eden Mantı, "Biz insanların  fiziki engellerinin engel olmadığına inanan bir toplumuz. Önemli olan zihinlerimizde ve beyinlerimizde kireçlenmeler ve engellemeler olmasın" dedi.

- Hemşireler Günü

12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü, Bandırma'da kutlandı. 

Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği, Balıkesir'de "yılın hemşiresi" olarak, 21 yıllık görevinin son 10 yılını Bandırma Devlet Hastanesinin genel yoğun bakım servisinde sürdüren Selda Aslantaş'ı seçti.

Aslantaş'ın plaketini Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Muzaffer Şenveli verdi.

Şenveli, hastanede düzenlenen törende, görevi devraldıkları dönemde hastanelerinin, Türkiye 'nin 2-3 problemli hastanesi arasında yer aldığını belirterek, gerçekleştirdikleri ekip çalışması sonucunda çok iyi bir duruma getirdiklerini söyledi.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Günizi Beyazıt ise hemşireliğin, tarihi çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri bulunan kutsal bir meslek olduğunu ifade ederek, "Hemşire, hekimlerin en büyük yardımcısı, eli, ayağıdır. Hemşire, acı içinde kıvranan insana şefkat elini uzatan kişidir. Hemşire, hayat kurtarmak için çalışan hekime tüm içtenliğiyle yardım etmek için uğraşan kişidir" dedi.

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Balıkesir

  ,

  hayat

  ,

  Kamu

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal