Bandırma'nın 65 yıllık çiğ börekçisi

Bandırma'nın 65 yıllık çiğ börekçisi
Bandırma'nın 65 yıllık çiğ börekçisi
BALIKESİR (AA) - Bandırma ilçesinde, 65 yıldır aynı noktadan vatandaşlara çiğ börek satan işletme, yerli ve yabancı turistlerden ilgi görüyor.İşletme...

BALIKESİR (AA) - Bandırma ilçesinde, 65 yıldır aynı noktadan vatandaşlara çiğ börek satan işletme, yerli ve yabancı turistlerden ilgi görüyor.

İşletme sahibi Seçkin Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 65 yıllık işletmeyi 10 sene önce ismiyle devraldıklarını söyledi.

Çiğ böreğin, Tatar kültürüne has bir yiyecek olduğunu belirten Çetin, şöyle konuştu:

"İşletmemiz bir marka durumuna geldi. Tabii bunda kaliteli un, kıyma, lor ve yağ kullanılması çok önemli. Çiğ böreğimize, yerli ve yabancı turistler dahil her kesimce yıllardır gösterilen büyük ilgi, bizce göğsümüzdeki altın madalya gibidir. Yıllardır yalnız Bandırma ve yöresinden değil, her kentten müşterilerimiz bulunuyor. Bandırma'da, kara, hava , deniz ve tren yolu ile başka kentlere geçen vatandaşlarımız, çiğ böreğimizi yedikleri gibi paket yapıp gittikleri yerlerdeki sevdiklerine götürüyor. Dükkanımıza geçmiş dönemde ve şimdilerde siyasi parti temsilcilerinden ve sanatçılardan uğrayanlar da oluyor."

Günde ortalama bin çiğ börek üretilen dükkanda, 12 kadının hazırladığı çiğ börekler müşterilere sunuluyor.


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Parti

  ,

  Hava

  ,

  siyasi

  ,

  madalya