Bandırmaspor Kulübü Başkanı Kılkışlı ilk kongrede görevi bırakacak

Bandırmaspor Kulübü Başkanı Kılkışlı ilk kongrede görevi bırakacak
Bandırmaspor Kulübü Başkanı Kılkışlı ilk kongrede görevi bırakacak
BALIKESİR (AA) - Bandırmaspor Kulübü Başkanlığını 8 yıldır yürüten Mehmet Kılkışlı, "Benden bu kadar. Önümüzdeki kongrede kulüp başkanlığına...

BALIKESİR (AA) - Bandırmaspor Kulübü Başkanlığını 8 yıldır yürüten Mehmet Kılkışlı, "Benden bu kadar. Önümüzdeki kongrede kulüp başkanlığına adaylığımı koymayacağım" dedi.

Kılkışlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 8 yıllık görev süresi içinde Bandırmaspor'u katıldığı liglerde iki kez şampiyonluğa ulaştırdıklarını hatırlattı.

Ligde 4 yıl peş peşe zirve mücadelesi verdiklerini ancak bir türlü hedeflerine ulaşamadıkları için kendilerini başarılı saymadığını belirten Kılkışlı, şunları kaydetti:

"Bu yıl Spor Toto 2. Lig   Kırmızı Grup'ta şampiyon olarak PTT 1. Lig'ee yükselebilirdik ancak birtakım kararları almakta gecikmemizin yanı sıra teknik kadronun isteği doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz ara transferler takımımıza güç katmayınca olmadı. Bir ara 8 puan farkla lider durumda bulunduğumuz ligi şampiyon olarak bitiremedik. 8 yıllık süremizde çok kısıtlı bütçelerle Bandırmaspor gibi bir kulübü yönetmek hiç de kolay olmadı. Benden bu kadar. Önümüzdeki kongrede kulüp başkanlığına adaylığımı koymayacağım.

Kulüpler belediye desteği olmadan ayakta kalmakta zorlanıyor. Bu konuyu Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza'ya da ilettim. Kendisinin organize edeceği bir yönetim kurulunun şu aşamada Bandırmaspor adına çok yararlı olacağını, 7 Haziran seçimi sonrası bu konuyla ilgileneceğini söyledi. Dilerim iyi bir yönetim kurulu oluşturulur ve bizim yönetimimizden de büyük başarılara imza atar."