Bandırmaspor'dan taraftara kötü tezahürat uyarısı

Bandırmaspor'dan taraftara kötü tezahürat uyarısı
Bandırmaspor'dan taraftara kötü tezahürat uyarısı
BALIKESİR (AA) - Bandırmaspor yönetimi, Çarşamba günü yapılacak Pazarspor maçında kötü tezahürat nedeniyle saha kapatma cezası almamak için...

BALIKESİR (AA) - Bandırmaspor yönetimi, Çarşamba günü yapılacak Pazarspor maçında kötü tezahürat nedeniyle saha kapatma cezası almamak için taraftarları uyardı.

Kulüp Başkanı Mehmet Kılkışlı, yaptığı açıklamada, takım olarak saha kapatma sınırında olduklarını belirterek, "Pazarspor müsabakasında alacağımız 1 TL'lik ceza bile bizim 15 gün sonra kendi sahamızda oynayacağımız Göztepespor müsabakasını seyircisiz oynamamıza neden olacaktır. Taraftarlarımıza centilmenlik kuralları içerisinde takımlarını desteklemeleri çağrısında bulunuyoruz" dedi.

Bu konuda işi şansa bırakmak istemediklerini dile getiren Kılkışlı, "Bu konuda bir dizi tedbirler aldık. Pazarspor maçında ilçe emniyet müdürlüğümüzle işbirliği içinde çalışarak saha içi ve dışındaki kamera sayısını artıracağız. Kötü tezahürat yaparak takıma zarar verdikleri tespit edilen kişiler, tek tek tespit edilip müsabakalardan men edilmesinin yanı sıra kulüp yönetimi olarak haklarında gerekli yasal işlemi başlatacağız" diye konuştu.

Bandırmaspor, 8 Şubat'ta Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile yaptığı maçta taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 12 bin TL ile ceza almıştı.