Bandırma'ya "Biyoteknoloji ve Eğitim Merkezi"

Bandırma'ya "Biyoteknoloji ve Eğitim Merkezi"
Bandırma'ya "Biyoteknoloji ve Eğitim Merkezi"
BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Bandırma ilçesindeki Marmara Hayvancılık Araştırma Enstitüsü bünyesinde yapım çalışmaları devam eden "Biyoteknoloji ve...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Bandırma ilçesindeki Marmara Hayvancılık Araştırma Enstitüsü bünyesinde yapım çalışmaları devam eden "Biyoteknoloji ve Eğitim Merkezi" ekim ayında hizmete girecek.

Marmara Hayvancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Müstakim Bayram, yaptığı açıklamada, enstitü bünyesinde yapım çalışmaları devam eden Biyoteknoloji ve Eğitim Merkezi'nin Ekim 2015'te hizmete sokulacağını belirtti. 

Projenin yatırım maliyetinin 6 milyon TL olduğunu kaydeden Bayram, "Biyoteknoloji merkezinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı ile ortak projeler üretilecek. Biyoteknoloji merkezinde Orta Asya , Afrika ve ülkemizde bulunan veteriner hekim ve zooteknisyenler küçükbaş hayvan konusunda suni tohumlama ve embriyo alanında eğitim alacaklar" dedi.

Biyoteknoloji merkezinde ilk etapta 30 veteriner hekim, kimyager ve laborantın görev yapacağını belirten Bayram, merkezde yem ve koyun beslemeyle embriyoloji laboratuvarlarının da bulunacağını bildirdi.