Banvit Başantrenörü Ernak:

Banvit Başantrenörü Ernak:
Banvit Başantrenörü Ernak:
- "Kadro ve kapasite itibarıyla birçok takım, hem ligin üst sıralarına hem de play-off oynayacak kapasitede. Geçen seneden daha zor işimiz açıkçası" - "Aramıza katılan arkadaşların iştahları, fiziksel özellikleri gereği bu sezona umutla baktığımızı söyleyebilirim"

BALIKESİR (AA) - Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Banvit'in başantrenörü Selçuk Ernak, kadro ve kapasite itibarıyla birçok takımın, ligin üst sıralarına oynayabilecek kapasitede olduğunu belirterek, "Geçen seneden daha zor işimiz açıkçası" ifadesini kullandı.

Ernak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamp için bugün Bolu'ya gideceklerini belirterek, iyi bir hazırlık dönemi geçirmek istediklerini söyledi.

Basketbol gelecekleri açısından yukarıları hedefleyen, iştahlı bir takım oluşturduklarını aktaran Ernak, "Daha enerjik, saldırgan ve tempolu basketbol oynayabilen, göze daha hoş gelen bir basketbolla Bandırmalıların karşısına çıkmak istiyoruz. Bunu yaparken elimizdeki genç oyuncuları, mümkün mertebe daha fazla rol sahibi olarak bu kadronun içine entegre etmeye çalışıyoruz" dedi.

Selçuk Ernak, geçen yıllardaki başarılardan geri adım atmak istemediklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Geçen sezon Avrupa'da çok iyi bir sezon geçirdik. Oraları yakalamak, o tarz kupaların ciddi takımı olmak ve kupayı kazanmaya aday olmak çok önemli. Bu yüzden Avrupa'ya ayrı bir önem veriyoruz. Ben Türkiye ligini Avrupa'dakinden daha zor görüyorum. Kadro ve kapasite itibarıyla birçok takım, hem ligin üst sıralarına hem de play-off'u oynayacak kapasitede. Geçen seneden daha zor işimiz açıkçası. Biz eğer geçen seneki takımımızla yakalayamadığımız vitesleri bu sene de yakalayamazsak o zaman yaptığımız bütün hamleler boşa çıkar. Aramıza katılan arkadaşların iştahları, fiziksel özellikleri gereği bu sezona umutla baktığımızı söyleyebilirim."

Bolu'daki 12 günlük kampın ardından 4-6 Eylül tarihlerinde İtalya'da bir turnuvaya gideceklerini ifade eden Ernak, "Eylül ayı ortasında Bandırma'da üç maçımız olacak. Ardından Hollanda'ya gideceğiz. Orada üç maç yapacağız. Sonra İstanbul 'a gelip TÜBAD Turnuvası'nda oynayacağız. En ciddi sınav, ligden önce bu olacak. 12-13 hazırlık maçı yapmış olacağız" diye konuştu.