Banvit, Hollanda'da turnuvaya katılacak

Banvit, Hollanda'da turnuvaya katılacak
Banvit, Hollanda'da turnuvaya katılacak
- Bandırma temsilcisi, 19-21 Eylül'deki turnuvada Almanya'dan Brose Basket ve Fraport Skylines Frankfurt, Hollanda'dan Landstede Basket Zwolle ekipleriyle karşılaşacak

BALIKESİR (AA) - Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Banvit, Hollanda'nın Zwolle kentinde 19-21 Eylül tarihlerinde yapılacak "Brose Basket" turnuvasına katılmak üzere yarın bu ülkeye gidecek. 

Banvit Başantrenörü Selçuk Ernak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, turnuvada güçlü rakiplerle karşılaşacaklarını söyledi.

Almanya 'dan Brose Basket ve Fraport Skylines Frankfurt, Hollanda'dan ise Landstede Basket Zwolle ekipleriyle birer müsabaka oynayacaklarını anlatan Ernak, daha sonra İstanbul 'a geçip Banvit-TÜBAD Turnuvası'na katılacaklarını dile getirdi.

Takımının performansından memnun olduğunu vurgulayan Ernak, "Sakat oyuncularımızdan Can Maxim Mutaf'ın geri dönüşü çok uzun sürecek. Keith Simmons'ın önümüzdeki hafta döneceğini düşünüyoruz. Kolay atlatılabilir bir sakatlığı var. Jackie Carmichael'ın sakatlığı biraz hesaplarımızı bozdu. Kasığında bir yırtığı var. Dönmesi iki ayı bulabilir. Onunla alakalı da kulüp yönetimimizle oturup, durumumuzu değerlendireceğiz" diye konuştu.