Başkan Gençer, 125 öğrenciyle şarkı söyledi

Başkan Gençer, 125 öğrenciyle şarkı söyledi
Başkan Gençer, 125 öğrenciyle şarkı söyledi
BALIKESİR (AA) - Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, "Zeytin Çekirdekleri" projesi kapsamında 125 öğrenciyle şarkı söyledi.Bir düğün salonunda...

BALIKESİR (AA) - Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, "Zeytin Çekirdekleri" projesi kapsamında 125 öğrenciyle şarkı söyledi.

Bir düğün salonunda düzenlenen etkinlikte, 17 okuldan 125 öğrencinin katıldığı yaz kampında Gençer, "Ayvalık Çarşı" isimli şarkıyı çocuklarla birlikte seslendirdi.

Proje kapsamında büyük bir aile oluştuğunu vurgulayan Gençer, projeyi uluslararası boyuta taşımayı hedeflediklerini belirtti.

Boğaziçi Üniversitesi'nin projeye destek verdiğini aktaran Gençer, şunları kaydetti:

"Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri gelecek, bizim zeytin çekirdekleri ile beraber olacak ve bilgi paylaşacaklar. Bu projedeki çocuklarımızın gelişmeleri daha farklı olacak. Hayata daha farklı bakacaklar, daha iyi görecekler, topluma daha faydalı olacaklar. Bu kaynaşmayı Ayvalık'ın bütün coğrafyasında yaşatacağız. Çocuklarımız şarkı söylüyorlar, dans ediyorlar, tiyatro oynuyorlar. Burada her türlü eğitimi alıyorlar. Dostluğu, paylaşmayı öğreniyorlar. Okuldan arta kalan zamanlarında çok güzel eğitim alıyor, enstrüman çalmayı öğreniyorlar."

Etkinliğe gelen misafirler, gösterileri büyük bir ilgiyle izledi.