Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Banvit Başantrenörü Ernak: "Türk Telekom önünde, dördüncü periyottaki karakterli oyunumuzla kazandık" - Türk Telekom Başantrenörü Sunter: "Çok top kaybı yapmamız, yenilgimize neden oldu"

BALIKESİR (AA) -  Türkiye Basketbol Ligi'nde Türk Telekom'u 86-75 yenen Banvit'in başantrenörü Selçuk Ernak, "Dördüncü periyottaki karakterli oyunumuzla kazandık" dedi.

Ernak, maçın ardından yaptığı açıklamada, Türk Telekom'un, ligin güçlü takımları arasında yer aldığını söyledi.

Karşılaşmanın ilk beş dakikasında istedikleri oyunu sergileyemediklerini belirten Ernak, "Ancak daha sonra toparlandık. İkinci beş dakika maçı istediğimiz raya oturttuk. Ancak çok kolay atışları kaçırıyoruz. Dolayısıyla verdiğimiz emeğin karşılığını alamadık. Benim için önemli olan oyuncularımın birlikte, çok iyi mücadele vermeleriydi. Türk Telekom önünde, dördüncü periyottaki karakterli oyunumuzla kazandık" diye konuştu.

Önemli bir maçı geride bıraktıklarını aktaran Ernak, "Gelecek hafta Gaziantep'te zorlu bir deplasman maçımız var. Aynı başarıyı orada da göstermemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

 

- Türk Telekom cephesi

 

Türk Telekom Başantrenörü Ercüment Sunter ise karşılaşmada top kayıplarının yenilgilerini hazırladığını belirtti.

Banvit deplasmanlarının her zaman zor geçtiğini dile getiren Sunter, "İki takım da iyi mücadele etti. Ancak çok top kaybı yapmamız, yenilgimize neden oldu. Bu maç, play-off mücadelesi vermesi açısından iki takım için de önemliydi. Maçı kazanan Banvit, bir adım öne geçti. Ancak bundan sonraki maçlarımızda play-off mücadelemizi sürdüreceğiz" diye konuştu.