Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Banvit Başantrenörü Ernak: "Farkı 6 sayıya kadar indirmemize rağmen, kapatamadık. Bu tarz maçları başından elinizde tutamazsanız, kuvvetli kadrolar daha sonra sizin avantaj sağlamanıza müsaade etmiyor" - Unics Kazan Başantrenörü Pashutin: "Sonuna kadar ayakta kalmayı bildik ve maçı kazandık"

BALIKESİR (AA) - Banvit Başantrenörü Selçuk Ernak, "Farkı 6 sayıya kadar indirmemize rağmen, kapatamadık. Bu tarz maçları başından elinizde tutamazsanız, kuvvetli kadrolar daha sonra sizin avantaj sağlamanıza müsaade etmiyor" dedi.

Basketbol ULEB Avrupa Kupası'nda Rus ekibi Unics Kazan'a 85-79 yenildikleri maçın ardından konuşan Ernak, rakiplerini aldıkları galibiyetten dolayı tebrik ederek sözlerine başladı.

Unics Kazan'ın kazanma alışkanlığı olan bir takım olduğuna dikkati çeken Ernak, "Unics Kazan maçının içinde değişik hikayeler barınıyor. Maçın başında özellikle planladığımız işleri beraber yapamamamız, bu kadar kaliteli bir kadronun bizi cezalandırmasına neden oldu" değerlendirmesinde bulundu.

Maçta takım halinde değil, kişisel reaksiyonlar gösterdiklerini, bu reaksiyonlar sonrasında müsabakanın son periyoduna ortak olduklarını belirten Ernak, şu ifadeleri kullandı:

"Farkı 6 sayıya kadar indirmemize rağmen, kapatamadık. Bu tarz maçları başından elinizde tutamazsanız, kuvvetli kadrolar daha sonra sizin avantaj sağlamanıza müsaade etmiyor. D Grubu, ULEB Avrupa Kupası'nın en tehlikeli ve en sert grubu durumunda. Bir hafta önce farklı kaybeden takımlar bir hafta sonra farklı kazanabiliyorlar. Herkes birbirini yenebilecek güçte. Bu grup çok zor deplasmanları bünyesinde barındırıyor. Dolayısıyla çok dikkat edilmesi gereken bir grup. Bu gruptan çıkmak kolay değil."

 

- Unics Kazan cephesi

 

Unics Kazan Başantrenörü Evgeny Pashutin de Banvit müsabakasının sert ve zor olacağını bilerek buraya geldiklerini söyledi.

Maçın bu doğrultuda çok sert geçtiğini dile getiren Pashutin, şunları kaydetti:

"Maçın özellikle ilk iki çeyreğinde Banvit'in tempolu oynamasına izin vermemeye çalıştık. Bunda da çoğu zaman başarılı olduk. Banvit çok iyi kısa ve uzunlara sahip bir takım. Seyircisiyle birlikte bizi baskı kuracaklarını düşünüyordum. Nitekim de öyle oldu. Sonuç olarak maçın sonuna kadar ayakta kalmayı bildik ve kazandık. Her maça en önemli maç gibi hazırlanıp o şekilde motive olmalıyız. Yoksa bu grupta başarılı olamayız."


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  Banvit

  ,

  Avrupa

  ,

  zaman

  ,

  maç