Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Bandırma Kırmızı Başantrenörü Gümüşdal: - ''Hakemlerimiz kendilerine çeki düzen vermeliler'' - Gediz Üniversitesi Başantrenörü Deniz: - "Bizim açımızdan iyi bir maç oldu, kazandığımız için mutluyuz"

BALIKESİR (AA) - Türkiye Basketbol 1. Ligi takımlarından Bandırma Kırmızı Başantrenörü Menderes Gümüşdal, 76-64 yenildikleri Gediz Üniversitesi müsabakasındaki hakem yönetimine tepki gösterdi.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Gümüşdal, "Ben bu güne kadar maçlardan sonra hakemlerle ilgili bir açıklama yapmadım. Ancak bu sezon ligimizde hakem rezaletleri yaşanıyor. Ben hakemlerin art niyetli olduklarına inanıyorum. Verdikleri veya vermedikleri kararlar, direk olarak maçın sonucuna etki ediyor" dedi.

Hakemlerin kendilerine çeki düzen vermeleri gerektiğini savunan Gümüşdal, "Bu saatten sonra ben ciddi anlamda art niyet olduğunu düşünüyorum. İsteyen bu maçı tekrar seyretsin. Rezaletleri görsünler. Burada basketbol oynanıyor. 65 yaş grubu değil, gencecik çocuklar oynuyor. Ben hakemlerin düzgün olduğunu nasıl öğreteceğim. Bu saatten sonra asla öğretmem. Ben artık böyle terbiyesizliklere katlanamıyorum" ifadelerini kullandı.

Gediz Üniversitesi Başantrenörü Doğan Deniz de gazetecilere yaptığı açıklamada, iyi bir takımla karşılaştıklarını dile getirdi. 

Son maçlarda form grafiklerinin kötü olduğunu hatırlatan Deniz, ''Bugün, son 4 maçının 3'ünü kazanmış, form grafiği yukarıya çıkmış bir takımla karşılaştık. Bizim ise tam aksine son 3-4 maçta form grafiğimiz düşüktü. Bizim açımızdan iyi bir maç oldu ve kazandığımız için mutluyuz" şeklinde konuştu.

Müsabakayı kazanmalarında, savunmadaki performanslarının büyük payı olduğunu aktaran Deniz, "Önümüzdeki hafta kendi evimizde TOFAŞ ile karşılaşacağız. Evimizde 3 mağlubiyetimiz var. İnşallah Tofaş'ı yenerek iç sahadaki mağlubiyet serini bitirmek istiyoruz. Bandırma Kırmızı'ya başarılar diliyorum. Çok önemli işler yapıyorlar. Bundan sonraki maçları kazanmaları dileğiyle kendilerini tebrik ediyorum."