Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Banvit Yardımcı Antrenörü Tamsöz: - "Zor bir karşılaşmayı kazandığımız için mutluyuz" - Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ataman: - "Bandırma zor bir deplasman, Banvit'i tebrik ediyorum, güzel bir maç oldu"

BALIKESİR (AA) - Banvit Yardımcı Antrenörü Rüçhan Tamsöz, Spor Toto Basketbol Ligi'nde Galatasaray Odeabank'ı yendikleri için mutlu olduğunu söyledi.

Tamsöz, 80-75 kazandıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, rakiplerine karşı iyi bir mücadele ortaya koyduklarını belirterek, "Oyun sürekli bizim kontrolümüzdeydi. Zor bir karşılaşmayı kazandığımız için mutluyuz" dedi.

Oyuncularının sahaya büyük bir karakter koyduğunu vurgulayan Tamsöz, "Maça çok iyi başladık ve çok iyi savunmayla Galatasaray Odeabank'ı belirli bir sayıda tuttuk. Son periyotta ekstra sayılar yiyerek, rakibi kendimize yaklaştırdık. Sonra özellikle savunmadaki sertliğimiz ve hücumdaki başarımız sayesinde çok önemli bir galibiyet aldık. Üst sıralarda olmak için ULEB Avrupa Kupası'nda olsun, Spor Toto Basketbol Lig'inde olsun sahamızda kimseye kaybetmek istemiyoruz" diye konuştu.

 

- Galatasaray Odeabank cephesi

 

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman ise Banvit karşısında istedikleri tempoyu bir türlü yakalayamadıklarını belirtti.

Mücadele gücünü artırmak için değişiklikler yaptığını ancak bunun yeterli olmadığını vurgulayan Ataman, şunları söyledi:

"Maçın başında bir türlü tempo bulamadık. Düşük tempoda kalınca da ilk periyotta rakibin hücumlarını durdurmakta sıkıntı çektik. Bunun üzerine rotasyona gittik. Sinan, uzun bir sakatlık geçirdi ve oynamaya yeni başladı. Onun oyuna girip üst üste 2 kez top kaybı yapmasıyla mecburen bir daha rotasyona gitmek zorunda kaldım. İlk yarı oyunu bir türlü dengeleyemedik. Daha sonra devre arası konuştuk ve enerjimizi artırmamız gerektiğini belirttik. Üçüncü periyotta bu defa ibre tamamen tersine döndü. Banvit farkın getirdiği rahatlıkla tempoyu düşürdü. Biz ise geriden gelerek öne geçmeyi başardık. Öne geçtikten sonra kullandığımız iki erken pozisyon vardı. Bandırma zor bir deplasman, Banvit'i tebrik ediyorum, güzel bir maç oldu."