Belediye ekmek fırınıyla ilgili zarar açıklaması

Belediye ekmek fırınıyla ilgili zarar açıklaması
Belediye ekmek fırınıyla ilgili zarar açıklaması
- Eski Balıkesir Belediye Başkanı Ok: "5 kuruşu buharlaştırdığımı ispat ederse Balıkesir'i terk ederim"

BALIKESİR (AA) - Eski Belediye Başkanı İsmail Ok, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un geçen hafta "Fırıntaş 5 yılda 5 milyon lira zarar etmiş. Lafla sloganla milliyetçilik olmuyor. Bu şirketin 5 yılda 5 milyonunu buharlaştırmak beceri ister" açıklamasına yanıt verdi.

Ok, MHP İl Binasında düzenlediği basın toplantısında, kendisine yönelik ortaya atılan iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi.

Yeni yönetimin ekmek fırını Fırıntaş'ın mali raporunu ibra etmediğini belirten Ok, şöyle konuştu:

"Kendilerinin belirleyip davet ettiği bizim bilmediğimiz serbest denetim firması tarafından Fırıntaş A.Ş denetlendirilmiştir. Denetlemenin üzerinden yaklaşık 8 ay zaman geçmiştir. Eğer bir usulsüzlük, yolsuzluk, soygun varsa, Uğur'un ifadesiyle 5 milyon buharlaştıysa bunun hesabını sormak için mahkemeye neden müracaat etmedi? O zaman kendisi de suç ortağı. 8 ay sonra bu nereden çıktı? Mayıs ayında Fırıntaş A.Ş. denetlendi. Şahsıma utanarak ifade ediyorum 'Aptal ve hain' kelimelerini kullanmıştır. Uğur, eğer benim yolsuzluk yaptığımı ispat edemezse kendisinin şahsımla ilgili söylediği sözleri milyon kez kendisine iade ediyorum."

Fırıntaş'ı devrettiklerinde bilançolarda 900 bin lira zarar olarak gözüken giderin 600 bin lirasının demirbaş alımlarından kaynaklanan amortisman kaybı olduğunu belirten Ok, "Bu zarar değil. 300 bin lirası ise emekli ikramiyesi ve kıdem tazminatıdır. Balıkesir halkı bunları yutmaz. Yüreği yetiyorsa çıksın meydana. 5 kuruşu buharlaştırdığımı ispat ederse Balıkesir'i terk ederim" dedi.