Borajet, yeni uçağına "Edremit" adını verdi

Borajet, yeni uçağına "Edremit" adını verdi
Borajet, yeni uçağına "Edremit" adını verdi
BALIKESİR (AA) - Borajet Havayolları, yeni nesil jet olarak nitelendirilen filosundaki Embraer E-190 tipi yolcu uçaklarından birine "Edremit" adını...

BALIKESİR (AA) - Borajet Havayolları, yeni nesil jet olarak nitelendirilen filosundaki Embraer E-190 tipi yolcu uçaklarından birine "Edremit" adını verdi.

Kocaseyit Hava Limanı'nda isim töreni düzenleyen firmanın, 45 ülkede 65 farklı havayolunu kullandığı belirtildi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, bölgenin doğal ve deniz turizmi açısından önemli olduğunu ve buraya düzenlenecek havayolu ulaşımının bölge turizmine katkı sağlayacağını belirtti. Ayrıca firmanın yeni uçağına Edremit adını vermesinin çok anlamlı olduğunu ifade eden Saka, şunları kaydetti:

"Kocaseyit Havalimanı'ndan yurt içine düzenli olarak seferleri yapan ve Borajet Havayolları'nın filosunda bulunan Embraer E-190 tipi yolcu uçağına Edremit adını vermesinden büyük bir mutluluk duyduk. Bizler de adının verildiği uçak ile ilçemize seyahat eden konuklarımıza hoş geldin diyeceğiz. İlçemizin adının yolcu uçağına verilmesi nedeniyle Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol başta olmak üzere Borajet Havayolları'nın yetkililerine teşekkür ediyorum."

Borajet Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol ise, "Edremit bizim için çok çok çok önemli. Türkiye 'nin ilk ve bölgesel havayolu uçuşlarına Edremit ile başlıyor. Küçücük bir pist. Bu güne geldiğimizde muhteşem bir havalimanı. Edremit'e bizim açtığımız yolda diğer havayolları geliyor ve onlarda uçuşlarına başlıyor. Uçaklarımızı değiştirdik. Turboprop uçaklardan dünyanın en gelişmiş bölgesel uçaklarını Türkiye'ye getirme gururu yaşıyoruz. Bu uçakların ilkine tabii ki Edremit ismini verecektik" diye konuştu.

Konuşmaların ardından apron sahasına geçilerek Edremit uçağı isim töreni gerçekleşti.