Börekteki mermerden dişi kırılan tüketici haklı bulundu

Börekteki mermerden dişi kırılan tüketici haklı bulundu
Börekteki mermerden dişi kırılan tüketici haklı bulundu
- Bakırköy Tüketici Hakem Heyetine başvuran bir tüketici, pastaneden aldığı böreğin içinden çıkan mermer parçasından dişi kırıldığı gerekçesiyle şikayetçi oldu - Heyet, tüketiciyi haklı bularak kırılan diş için harcanan 500 liranın pastane işletmecisi tarafından bu kişiye ödenmesine karar verdi

BALIKESİR (AA) - ZAFER AKPINAR -  İstanbul 'da bir pastaneden aldığı böreğin içinden çıkan mermer parçası yüzünden dişi kırılan tüketici, Tüketici Hakem Heyetine başvurdu.

Pastanenin işletmecisi, heyet tarafından haklı bulunan tüketiciye tedavi masrafı olarak 500 lira ödeyecek.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, üniversite öğrencisi Mustafa Gökalp, İstanbul'da bir pastaneden 82 lira ödeyerek biri su böreği olmak üzere iki tepsi börek aldı.

Böreği yerken içinden çıkan yaklaşık bir santimetre boyundaki mermer parçası yüzünden dişi kırılan Gökalp, hastanede tedavisi için 500 lira harcadı.

Kırılan dişi ve hastaneden aldığı 500 lira ödediğine dair makbuzla firmaya başvuran tüketici, birkaç kez zararının karşılanacağı söylenmesine karşın bunun yapılmadığı iddiasıyla Bakırköy Tüketici Hakem Heyetine müracaat etti. Kırılan dişinin fotoğrafı ile tedavisini yaptırdığına dair makbuzu veren Gökalp, heyet tarafından haklı bulundu. Bunun üzerine heyet, 500 liranın pastane işletmecisi tarafından tüketiciye iadesine karar verdi.

Tüketici Sorunları Derneği Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, Tüketici Hakem Heyetlerinin bağlayıcı karar üst sınırlarının yıl başında değiştiğini hatırlattı.

Başvuru üst sınırının ilçelerdeki heyetler için 2 bin 200 lira, iller için 3 bin 300 lira olduğunu dile getiren Ağaoğlu, tüketicilerin karşılaştıkları birçok sorunu bu heyetlere götürebileceğini ve onların kararlarının söz konusu miktarlara karar bağlayıcı olduğunu kaydetti.


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  İstanbul

  ,

  Bakırköy

  ,

  lira

  ,

  hakem