BTO'dan 10 bin kişiye iftar

BTO'dan 10 bin kişiye iftar
BTO'dan 10 bin kişiye iftar
BALIKESİR (AA) - Balıkesir Ticaret Odası, kent merkezinde yaklaşık 10 bin kişilik iftar verdi.Ali Hikmetpaşa Meydanı, Zağnos Paşa Meydanı ve Hasan...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Ticaret Odası, kent merkezinde yaklaşık 10 bin kişilik iftar verdi.

Ali Hikmetpaşa Meydanı, Zağnos Paşa Meydanı ve Hasan Baba Çarşısı önündeki alan ve sokakları kaplayan masalarda verilen iftarda, düzenlenen iftara, Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur katıldı.

Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri iftar için 15 bin kişilik yemek yaptırdıklarını ve hedeflerinin o yönde olduğunu belirtti. Geçen yıl verdikleri iftarda 10 bini aştıklarını dile getiren Ermişler, şunları kaydetti:

"Bu yıl da en az bu sayıdaki vatandaşımızla beraber hem oruçlarımızı açacağız hem dualarımızı edeceğiz. Bizimle beraber olan herkese, emeği geçenlere ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum. Burada 10 binden fazla vatandaşla beraber oruç açmak, semaya el kaldırmak çok güzel bir duygu. Allah tutuğumuz tüm oruçları kabul etsin."

500 garsonun ve aşçının görev yaptığı iftarda mercimek çorbası, orman kebabı, pilav ve tatlı ikram edildi.