Büro Memur-Sen üyelerinin bisikletli eylemi

Büro Memur-Sen üyelerinin bisikletli eylemi
Büro Memur-Sen üyelerinin bisikletli eylemi
- Balıkesir'de, sendika üyesi grup, toplu sözleşme öncesi taleplerini duyurabilmek amacıyla pedal çevirmeye başladı - Bisikletli grubun eyleminin 1 Ağustos'ta Ankara'da sona ermesi planlanıyor

BALIKESİR (AA) - Memur-Sen'e bağlı Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) üyesi grubun, toplu sözleşme görüşmeleri öncesi taleplerini duyurabilmek amacıyla Balıkesir- Ankara güzergahında planladıkları bisikletli eylem başladı.

Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda bisikletleriyle toplanan sendika üyelerine, arkadaşları da destek verdi. 

Sendikanın Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengütaycı, hareket öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, memurlara hak ettiği değerin verilmesi için Ankara'ya kadar bisikletle gideceklerini söyledi.

Toplu sözleşmelerin 2 yılda bir yenilendiğini hatırlatan Mengütaycı, "Bu yıl üçüncüsü yapılacak toplu sözleşme görüşmeleri, 3 Ağustos 'ta başlayacak. Yaklaşık 2,5 milyon memurumuzun geleceği, bu sözleşmede karara bağlanacak. Toplu sözleşme sadece memurları değil emeklilerimizi, memurlarımızın ailelerini, kısacası yaklaşık 20 milyon vatandaşımızı yakından ilgilendiriyor" dedi.

Mengütaycı, şöyle devam etti:

"Büro, banka ve sigorta hizmet kolundaki, başbakanlık ve 12 bakanlığın da yer aldığı 57 kurumdaki yaklaşık 300 bin memurumuzu temsilen toplu sözleşmeye sendikamız katılacaktır. Büro Memur-Sen ailesi olarak, 365 gün 24 saat hizmet ve erdemli sendikacılık anlayışıyla hareket ederek, hizmet kolumuzdakiler başta olmak üzere tüm memur aile ve yakınlarının refah seviyelerini artırmak için var gücümüzle mücadele edeceğiz."

Açıklamanın ardından vatandaşlara simit dağıtan memurlar, mehter takımının çaldığı marşlar eşliğinde bisikletlere bindi. Bisikletli memurlar, arkadaşları tarafından uğurlandı.

Memurlar, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Ankara güzergahında yaklaşık 800 kilometre pedal çevirecek. Eylem, 1 Ağustos'ta Ankara Güven Park'ta yapılacak basın açıklamasıyla sona erecek.