Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü

Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
BALIKESİR (AA) - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Edremit ve Manyas'ta törenler düzenlendi.Manyas Kaymakamı...

BALIKESİR (AA) - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Edremit ve Manyas'ta törenler düzenlendi.

Manyas Kaymakamı İbrahim Gencer'in ilçe dışında olması dolayısıyla törenlere, Susurluk Kaymakamı Yusuf Özdemir ile İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı İsmet Kürşat Karademir ve Belediye Başkanı Tancan Barçin ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasından sonra saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın mesajının okunmasından sonra törenler, İlçe Kaymakamlığında Özdemir, Karademir ve Barçin'in, tebrikleri kabulünün ardından sona erdi.

Edremit'te Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan törenler, İlçe Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin, Atatürk Anıtı'na sunulmasıyla devam etti.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Garnizon ve 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ilçe kaymakamlığında tebrikleri kabul etti.

Tebrik kabul töreninin ardından Şehit Hamdi Bey Meydanı'nda hazırlanan tören alanına geçildi. 

Sırmalı, Ünlü ve Saka, askeri araca binerek, tören alanındakileri selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajının okunduğu törenlerde, 19 Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında görevli Piyade Teğmen Murat Korku bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından törenler, resmi geçit töreniyle sona erdi.