Çanakkale Milli Bilinç Kampı'na gidecek izcilere kına yakıldı

Çanakkale Milli Bilinç Kampı'na gidecek izcilere kına yakıldı
Çanakkale Milli Bilinç Kampı'na gidecek izcilere kına yakıldı
BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de Çanakkale Kara Savaşları'nın 100. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında, "Dedeciğim ben geldim" temalı uluslar arası...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de Çanakkale Kara Savaşları'nın 100. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında, "Dedeciğim ben geldim" temalı uluslar arası Çanakkale Milli Bilinç Kampı'na katılacak olan izcilere kınalar yakıldı.

Balıkesir Vitamin Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği üyesi 35 izci ile liderlerine, Altıeylül Belediyesi tarafından düzenlenen uğurlama töreninde el ve saçlarına kınalar yakıldı.

Uğurlama töreninde konuşan Altıeyül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Çanakkale Kara Savaşları'nın 100. Yıl Dönümü'nün gururunu yaşadıklarını belirtti. Zaferin bu yıl daha anlamlı olduğunu dile getiren Kafaoğlu, "Çanakkale Zaferi'ni bu sene çok daha farklı etkinlikler ile hükumetimiz kutluyor. Bizlerde yerel yönetimler olarak kutlama programına destek veriyoruz. Nasıl yüz yıl önce savaşa giden askerlerimize kına yakılıyorsa bizde bugün izcilerimizi kınalayarak uğurlayacağız" dedi.

Konuşmaların ardından yola çıkacak olan izciler için dualar okundu, ardından aileleri tarafından izcilerin el ve saçlarına kınalar yakıldı.