CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş:
- "Milletvekili seçimlerinde Balıkesir'de dördü zorlamamız gerekiyor. Balıkesir'de 5 milletvekili çıkarırsak iktidarız"

BALIKESİR (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş,  "Milletvekili seçimlerinde Balıkesir'de dördü zorlamamız gerekiyor. Balıkesir'de 5 milletvekili çıkarırsak iktidarız" dedi.

Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) tarafından Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi'nde düzenlenen "2015 Genel Seçimleri ve Türkiye 'nin Geleceği" paneline katılan Karakaş, SODEV'in düzenlediği panelin genel merkezin seçim çalışmalarını aktarmak için büyük fırsat olduğunu söyledi.

Balıkesir'den 5 milletvekili çıkardıkları takdirde iktidar olacaklarını belirten Karakaş, "Milletvekili seçimlerinde Balıkesir'de dördü zorlamamız gerekiyor. Balıkesir'de 5 milletvekili çıkarırsak iktidarız. Bu, çok güzel bir duygu, gerçekten umutlu olmamız gerekir. Yani her ilde bir arttırdığımız zaman , bir sorunumuz kalmıyor zaten" ifadesini kullandı.

AK Parti 'de tek adam otoritesi bulunduğunu iddia eden Karakaş, farklı düşüncelerin özgürce paylaşılamadığını öne sürdü.

Karakaş, "Burada emekçilerin işçilerin, mücadeleyle haklarını almaları yok" diyen Karakaş, "Bu hükümetten artık Türkiye'ye fayda yok. Son hamle yapıyorlar. Anayasamız açık, daha değişmedi. Cumhurbaşkanı, miting miting gezerek partinin yapacağı çalışmaları anlatamaz. 'Anayasa'nın şu maddesini değiştirdim' diye topluma çağrı yapamaz. Bunların getirmek istediği Osmanlı'ya geri dönmek. Hatta yalnız cumhuriyet öncesinin değil, bambaşka tek adama bağlı otoriter ve dinin de alabildiğine istismar edildiği sistem kurmak"  şeklinde konuştu.