CHP Manisa Milletvekili Özel:

CHP Manisa Milletvekili Özel:
CHP Manisa Milletvekili Özel:
- "(AK Parti Balıkesir Milletvekili Babuşcu'nun sosyal medyadaki paylaşımı) Senin o reklam arası dediğin Cumhuriyet olmasa, idare sarayda kalmaya devam etse, sen bir kadın olarak o sarayın neresinde, hangi odasında olacaktın?"

BALIKESİR (AA) - CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı "Osmanlı İmparatorluğu'nun 90 yıllık reklam arası sona erdi" sözüne ilişkin, "Senin o reklam arası dediğin Cumhuriyet olmasa, idare sarayda kalmaya devam etse, sen bir kadın olarak o sarayın neresinde, hangi odasında olacaktın?" dedi.

Balıkesir'de partilileriyle bir araya gelen Özel, Babuşcu'nun da kendisi gibi eczacı kökenli olduğunu hatırlattı.

Onun sosyal medyadaki paylaşımını eleştiren Özel, şunları kaydetti:

"90 yıllık Cumhuriyet'e, '600 yıllık Osmanlı İmparatorluğu'nun devamı' dedi. Bunu söylerken kaçak sarayın önünde Cumhurbaşkanı'nın vermiş olduğu bir fotoğrafa yorum yaparak bunu söyledi. Cumhuriyet, egemenliği saraydan alıp millete vermiş bir yerdir. Tülay Babuşcu'ya şunu sormak lazım; senin o reklam arası dediğin Cumhuriyet olmasa, idare sarayda kalmaya devam etse, sen bir kadın olarak o sarayın neresinde, hangi odasında olacaktın? Hangi kafesin, hangi örtünün arkasından o töreni izleyecektin? Senin sözünü kim dinleyecekti? Bir yemin ettiniz. Türkiye Cumhuriyeti'ne sadakat yemini ettiniz; namusunuz ve şerefiniz üzerine. Şimdi çıkıp Cumhuriyet'e 'reklam arası' diyorsunuz. Cumhuriyet bittiyse sadakat ve yemin ettiğiniz TBMM'den derhal istifa etmelisiniz. Boşaltın o makamı.

Toplantıda, CHP Balıkesir Milletvekili Ayşe Nedret Akova ve Balıkesir İl Başkanı Mete Erol hazır bulundu.