CHP Samsun Milletvekili Tekin:

CHP Samsun Milletvekili Tekin:
CHP Samsun Milletvekili Tekin:
- "'1 Kasım olmaz bir daha' derlerse biz 1 Ocak'ta da seçime hazırız. Ön seçim ise ön seçim, genel seçim ise genel seçim"

BALIKESİR (AA) - Samsun Milletvekili Hayati Tekin, seçimlerin yenilenmesi karanına ilişkin, ""'1 Kasım olmaz bir daha' derlerse biz 1 Ocak'ta da seçime hazırız. Ön seçim ise ön seçim, genel seçim ise genel seçim" dedi.

Tekin, partisinin Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Balıkesir İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

CHP 'nin kaybetme pahasına da olsa bir koalisyon hükümetinde yer almak için çaba sarf ettiğini belirten Tekin, AK Parti 'nin de bazı yöneticilerinin koalisyon çabası gösterdiğini söyledi.

Koalisyon çalışmalarının olumsuz sonuçlandığını anımsatan Tekin, şöyle konuştu:

"Koalisyon çalışmaları sonunda görüldü ki, AKP kendine hakim bir kurum kuruluş değil. Netice itibarıyla bir kişinin elinde bir yapı. '1 Kasım olmaz bir daha' derlerse biz 1 Ocak'ta da seçime hazırız. Ön seçim ise ön seçim, genel seçim ise genel seçim. Bu ülkenin geleceği bir kişinin diktatörlüğüne bırakılmayacak kadar değerlidir. Beğenilmediyse 1 Kasım'daki seçim, biz 1 Ocak'ta da seçime hazırız."

Hakverdi ise 7 Haziran seçimleri sonrasında yaşanan süreçleri anlatmak için parti genel merkezi tarafından 131 CHP milletvekilinin kendi bölgeleri dışında görevlendirildiğini aktardı.

Bu kapsamda Balıkesir'e geldiklerini belirten Hakverdi, "Yarında Manisa'da olacağız. Sivil toplum örgütlerini, odaları dolaşacağız. 7 Haziran sonrasını aktardıktan sonra, akşam da örgütümüze bunu aktaracağız. Seçmene, partimizin oy kaybetmek uğruna bile Türkiye için taşın altına elini soktuğunu anlatacağız" diye konuştu.

Çakırözer de seçim bölgesi olan Eskişehir'deki ziyaretlerinde edindiği izlenimleri anlattı. Halkın erken seçimlere gidilmesinde sorumlunun farkında olduğunu dile getiren Çakırözer, "Kahvehanelerde, iş yerlerinde, tarlalarda kime giderseniz gidin bu ülkeyi seçime kimin götürdüğünü, bu ülkenin seçime neden gittiğini herkes çok iyi biliyor. Ben yurttaşlarımızın sağduyusuna güveniyorum. Bu ülkeyi ateş çemberine sokarak erken seçime götürenlerden ben halkımızın hesap soracağına inanıyorum. 13 yıl önce Kasım'da gelen iktidar yine bir Kasım günü gidecektir" dedi.

CHP milletvekilleri, Balıkesir Barosu ve Tabip Odası'nı ziyaret ettikten sonra parti üyeleriyle bir araya geldi.