Çinli yatırımcılar, Balıkesir'de

Çinli yatırımcılar, Balıkesir'de
Çinli yatırımcılar, Balıkesir'de
- Hebei Eyaleti'ne bağlı Xingtai kentinden gelen bir heyet, Balıkesir'de incelemelerde bulundu

BALIKESİR (AA) - Çin Halk Cumhuriyeti'nin Hebei Eyaleti'ne bağlı Xingtai kentinden gelen güneş enerjisi, sulama sistemleri uzmanı ile danışmanlardan oluşan heyet, Balıkesir'de incelemelerde bulundu.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından organize edilen 2 günlük ziyaret kapsamında, Hebei Eyaleti Xingtai Şehri Ticari İşler Bürosu Başkan Vekili ve Yabancı Yatırım ve Ekonomik İşbirliği Oluşumu Başkan Vekili Gao Shengli ve beraberindeki güneş enerjisi, sulama sistemleri uzmanı ile danışmanlardan oluşan heyet, Balıkesir'e geldi.

İlk olarak GMKA'da bilgilendirme toplantısına katılan heyet, daha sonra Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler ve Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur'u, makamında ziyaret etti.

Balıkesir Sanayi Odası'nda kentteki yatırım imkanlarına ilişkin brifing alan Çinli heyet, Gönen Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi'nde de 4 ayrı firmaya ziyarette bulundu.

Yapılan görüşmelerden memnun ayrılan Çinli heyetteki temsilcilerden ikisi, kendi firmaları adına yatırım ortamını tanıma ve iş birliği yapabilecekleri partner bulma konularıyla ilgilenirken, diğer ikisi Balıkesir'de edindikleri izlenimleri şehirlerindeki sanayicilere aktarma imkanı bulduklarını ifade etti.

GMKA yetkilileri, Çinli yatırımcıların bölgede güneş enerjisi sistemleri, panelleri alanında yatırımda bulunmak istediklerini ve bu konuda incelememe yaptıklarını belirtti.