Damızlık koçlar açık artırmada satıldı

Damızlık koçlar açık artırmada satıldı
Damızlık koçlar açık artırmada satıldı
BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı Koyunculuk Araştırma İstasyonu'nda...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı Koyunculuk Araştırma İstasyonu'nda yetiştirilen damızlık koçlar, açık artırmada 5 bin liraya varan fiyatlardan alıcı buldu.

İstasyon Müdürü Müstakim Bayram, açık artırma öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, bilimsel çalışmalarla edilen verilerin değerlendirilmesi sonucu seçilen nitelikli damızlık koçların her yıl ihaleyle satıldığını söyledi.

Kuruluşun amacının damızlık koç yetiştirmek olduğunu vurgulayan Bayram, "Her yıl yetiştiricilerin damızlıklara olan ilgisi artıyor. Bu talepleri karşılamak amacıyla küçükbaş hayvancılıkta suni tohumlama ve embriyo transferi gibi konularda çalışma yapmak üzere 'Bandırma Biyoteknoloji Projesi'ni uygulamaya koyduk" diye konuştu.

 

Daha sonra, 30 ilden 100 civarında üreticinin katıldığı açık artırmada, 170 damızlık koç, 2 bin ila 5 bin liradan satıldı.


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Tarım

  ,

  gıda