"Davranışın Aynandır"

"Davranışın Aynandır"
"Davranışın Aynandır"
- Ayvalık Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan "Davranışın Aynandır" projesi kapsamında eğitim semineri düzenlendi

BALIKESİR (AA) - Ayvalık Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından desteklenen "Davranışın Aynandır" projesi kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda eğitim semineri düzenlendi.

Kitle eğitimcisi ve iletişim uzmanı Canten Kaya, "İletişim Becerileri" başlıklı seminerde, beden dili, gülümsemenin iletişimdeki etkisi ve kadın -erkek arasındaki farklı algılama yetileri gibi konularda katılımcıları bilgilendirdi.

Lise Müdürü İsmail Yavaş ise öğrencilerin özgüvenleri, onların anlaşılması, gelişen ve değişen öğrenci-öğretmen bakış açıları, zaman yönetimi, stres yönetimi gibi konularda öğretmenlerle öğrenciler arasında yaşanan bir çatışma olduğu noktasından yola çıktıklarını vurgulayarak, "Bu ihtiyaçtan hareket ederek, GMKA'ya bu projeyi sunduk. Projemiz kabul edildi ve öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve dolayısıyla Ayvalık halkına faydalı bir seminer hayata geçirildi. Son derece mutluyuz" dedi.