""Dikkat! 391 TL ödemek zorunda kalmayın"

""Dikkat! 391 TL ödemek zorunda kalmayın"
""Dikkat! 391 TL ödemek zorunda kalmayın"
BALIKESİR (AA) - Bandırma Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ve Bandırma Belediyesi Zabıta Müdürlüğü işbirliğiyle yaya kaldırımlarının...

BALIKESİR (AA) - Bandırma Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ve Bandırma Belediyesi Zabıta Müdürlüğü işbirliğiyle yaya kaldırımlarının esnaf işgalinden kurtarılması için çalışmalar başlatıldı.

Bu amaçla esnafın uyarılması ve bilgilendirilmesine yönelik gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında caddelerde bildiri dağıtıldı.

Bildiride, şöyle denildi:

"Dikkat! 391 TL ödemek zorunda kalmayın. Değerli esnafımız, trafik, yayaların, hayvanların ve araçların, karayolları üzerindeki hal ve hareketleridir. Yayalarla ilgili kazaları en aza indirebilmek için yaya kaldırımlarının, yayaların kullanımına açık olması gerekir. Bu nedenle, iş yerlerinizin önünde bulunan yaya kaldırımlarına veya karayolu üzerine, ticari mal, ürün, reklam panosu konularak yaya ve araç trafiğinin aksatılması durumunda, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 14. maddesini ihlal etmiş olacağınızdan, hakkınızda 391 TL trafik idari para cezası tutanağı düzenlenecek olup tehlike ve engelleri, ilgili kuruluşlar ve zabıtaca ortadan kaldırılacaktır."