Diyaliz hastasını Belediye Başkanı hastaneye götürdü

Diyaliz hastasını Belediye Başkanı hastaneye götürdü
Diyaliz hastasını Belediye Başkanı hastaneye götürdü
BALIKESİR (AA) - Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kar nedeniyle kapanan köy yolunu açan ekiplerle gittiği mahallede yaşayan bir diyaliz...

BALIKESİR (AA) - Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kar nedeniyle kapanan köy yolunu açan ekiplerle gittiği mahallede yaşayan bir diyaliz hastasını, hastaneye ulaştırdı.

Altıeylül Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kar yağışının ardından merkez ve kırsal mahallelerde yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çalışmalar sırasında Bozen Mahallesi'nde oturan diyaliz hastası Hacer Ayvaz'ın yardım çağrısı üzerine ekipler bu bölgeye yönlendirildi.

İş makineleri Bozen Mahallesi yolunu açarken, Kafaoğlu, ekiplerle söz konusu mahalleye gitti. 10 yıldan bu yana diyaliz hastası olan 54 yaşındaki Ayvaz'a ulaşan Kafaoğlu, hastayı, sabah saatlerinde hastaneye ulaştırdı.

Ayvaz, 10 yıldır diyaliz hastası olduğunu belirterek, "Kar yağışı nedeniyle hastaneye gidemedim. Başkanımıza telefonla ulaştım, mağduriyetimi anlattım. Başkanım ekiplerle mahallemize geldi. Başkanımı görünce çok duygulandım. Onlar sayesinde hastaneye ulaştım, teşekkür ederim" dedi.