Doğa dostları şehitler için yürüdü

Doğa dostları şehitler için yürüdü
Doğa dostları şehitler için yürüdü
- SINDOST üyesi bir grup, "Şehitleri Anma Yürüyüşü" kapsamında milli mücadele kahramanı şehit Makbule Efe'nin mezarına yürüdü, dua etti

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de Sındırgı Doğa Dostları (SINDOST) Platformu üyesi bir grup, "Şehitleri Anma Yürüyüşü" kapsamında milli mücadele kahramanı şehit Makbule Efe ve arkadaşlarının mezarına yürüdü, dua etti.

Kurtuluş Savaşı'nda İbrahim Ethem Akıncı komutasındaki Akıncı müfrezelerinde görev alan, bölgede düşman güçleriyle girilen çatışmalarda gösterdiği cesaretle silah arkadaşlarının takdirini kazanan ve 17 Mart 1922'de Yunan kuvvetlerinin pususu sonrası şehit olan Makbule Efe ve arkadaşları ile şehitler anısına yürüyüş düzenlendi.

SINDOST tarafından düzenlenen ve bir grup doğa dostunun katıldığı yürüyüş, Sındırgı'nın Eğridere Mahallesi Rahman mevkisinden başladı, Makbule Efe'nin mezarı başında son buldu.

Burada dua eden ve şehit mezarlarına çiçek bırakan grup adına açıklama yapan Tuncay Öztürk, "Yaşadığımız toprakların bağımsızlığı için mücadele eden başta İbrahim Ethem Akıncı, silah arkadaşları Makbule Efe, Halil Efe, Parti Pehlivan ile tüm şehitleri anmak amacıyla yürüyüş düzenledik. Bu yürüyüşümüzü her yıl şehitler günü ya da sonrasında yapmak istiyoruz" dedi.