Dolu hasarlı araçlar kaportacılarda kuyruk oluşturdu

Dolu hasarlı araçlar kaportacılarda kuyruk oluşturdu
Dolu hasarlı araçlar kaportacılarda kuyruk oluşturdu
- Balıkesir'de dün yaklaşık yarım saat süren dolu yüzünden hasar gören binlerce araç, sahipleri tarafından onarım için kaportacılara götürülüyor - Hasarlar için Balıkesir'deki bazı firmalar, İstanbul ve Bursa'dan çağrılan uzmanlardan özel ekip oluşturuyor

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'de dün yaklaşık 30 dakika etkili olan dolu nedeniyle binlerce aracın kaportasında irili ufaklı çöküntüler oluşması, cam, ayna ve stop lambalarının kırılması, tamirci esnafının yüzünü güldürdü.

Ceviz iriliğindeki dolu, kent merkezindeki binlerce araçta hasara yol açtı. Otomobillerinin kaportalarında göçükler oluşan, cam, ayna ve stop lambaları kırılan vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren kaportacıların yolunu tuttu.

Bir firmanın Balıkesir şubesinin sahibi İsmail Demirel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabahtan bu yana oldukça yoğun bir gün geçirdiklerini söyledi.

Kendilerine getirilen araçlardaki hasarı tespit edip rapor düzenlediklerini belirten Demirel, şöyle konuştu:

"Hasarları sigorta şirketlerine bildiriyoruz. Daha sonra şirketlerin onay vermesiyle göçükleri onaracağız. Başvurular çok yoğun. Genellikle dolunun yol açtığı göçükler söz konusu. Boyasız göçük düzeltme yöntemiyle onarıyoruz. Boyalı yapılacak boyutta hasarlı olanlar da var. Cam, ayna ve stop lambaları kırılanlar var. Doluya maruz kalma oranına göre her bir araçta 2 bine varan göçük var. 80 göçük olanı da var, 300 olanı da. Boyasız saca masaj yöntemiyle onarıyoruz. Bunun için İstanbul 'dan gelen uzmanlardan oluşan özel bir ekip kurduk. Bu kadar aracı ancak bitirebiliriz. Araçlardaki hasarın onarım bedeli, bin liradan başlayıp doluya maruz kalma oranına göre değişiyor."

- "3 ay sonrasına gün veriyoruz"

Başka firmanın sorumlusu Şerif Özer ise İstanbul ve Bursa'dan gelecek ustalardan oluşan bir ekip kuracaklarını ifade ederek, dolu hasarına maruz kalan binlerce araç bulunduğunu, çalışmalarının günler süreceğini dile getirdi.

Özer, 3 bin liraya varan hasarların söz konusu olduğunu bildirerek, "Şu anda sadece hasar tespit yapıp randevu veriyoruz. Araçlara randevu verilecek, sıraya göre çağrılıp onarılacak. 3 ay sonrasına gün veriyoruz. Bazı araçların hasarları boyası bozulmadan düzeltilecek, bazıları boyamayla yapılacak" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  İstanbul

  ,

  Sabah

  ,

  Masaj

  ,

  sigorta

  ,

  dolu

  ,

  kent

  ,

  rapor