DSP Genel Başkanı Türker Balıkesir'de:

DSP Genel Başkanı Türker Balıkesir'de:
DSP Genel Başkanı Türker Balıkesir'de:
- "Biz gençlerin Anayasa'da belirtildiği gibi korunabilmesi amacıyla, futbol maçlarının, meyhaneler yerine herkesin istediği yerde ve istediği an seyretmesi için şifresiz olmasını gündeme getirdik"

BALIKESİR (AA) ? DSP Genel Başkanı Masum Türker, gençlerin Anayasa'da belirtildiği gibi korunabilmesi amacıyla, futbol maçlarının, meyhaneler yerine herkesin istediği yerde ve istediği an seyretmesi için şifresiz olmasını gündeme getirdiklerini söyledi.

Türker, partisinin Balıkesir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye 'nin gelecek 50 yılına etki yapacağını belirtti.

Dört yıl sonra Cumhurbaşkanlığı, genel ve yerel seçimlerin birlikte yapılacağını anımsatan Türker, şöyle konuştu:

"Biz gençlerin Anayasa'da belirtildiği gibi korunabilmesi amacıyla, futbol maçlarının, meyhaneler yerine herkesin istediği yerde ve istediği an seyretmesi için şifresiz olmasını gündeme getirdik. Bu belki düşünülecek şu anda en ileri görüşlü, geleceği yakalamayı hedefleyen bir vaatti. Bu vaadin yavaş yavaş yerini bulduğunu görüyoruz. Çünkü bizim yaptığımız hesabı şimdi futbol birliği de yaptı. Eğer bütün maçlar serbest bırakılır ve bu maçları gösteren ulusal, bölgesel ve yerel televizyonların o saatteki reklam kuşağından pay alınırsa, bu pay ile birlikte hem şimdi aldıkları paradan daha fazla pay alacaklar hem de Türkiye'de herkes futbol maçlarını seyredecek. Fazla parası olmadığı için şifreli kanal izleyemeyenler maç keyfini şifresiz kanalda yaşayacak. Hatta kendileri yerel televizyondan, örneğin Balıkesir'in televizyonundan bu maçlar seyredilebilecek. Türkiye Futbol Federasyonu, bu konudaki kazanımları garanti altına almak için bir şirket kurmayı planlıyor."

Cumhuriyet gazetesinin MİT tırlarıyla ilgili yaptığı yayınları ve sonrasında açılan soruşturmaları da değerlendiren Türker, "Bu tırların aslında MİT'le ilişkisi yoktur. Bu tırların MİT ile ilişkisini söyleyenler kendi suçlarının ortaya çıkmasından korkanlardır. Çünkü bu tırlar üstünde silah, silahların altında IŞİD'e verilmek üzere dolarlar, dolarların altında da IŞİD'in o dolarlar karşılığı İran'a taşıyacağı altınlar vardır" dedi.

Türker, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "silahların Türkmenlere gideceğini" söylediğini iddia ederek, "Bu bile uluslararası suçtur. Başka ülkenin içişlerine karışma işidir. Ama çok iyi biliyoruz ki o Türkmenlere gitmemiştir. O Türkmenler sürekli Suriye 'de korumasız olduklarını dile getirmişlerdir" diye konuştu.