Dünya karikatür şampiyonu Sıla, eserlerini sergiledi

Dünya karikatür şampiyonu Sıla, eserlerini sergiledi
Dünya karikatür şampiyonu Sıla, eserlerini sergiledi
- Ayvalık'ta, 11 yaşındaki Sıla Eroğul'un "Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması"nda birincilik ve mansiyon ödüllerine layık görülen eserlerinin de aralarında yer aldığı çalışmaları, beğeniye sunuldu

BALIKESİR (AA) - "Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması"nda iki eseriyle birincilik ve mansiyon ödüllerini kazanan 11 yaşındaki Sıla Eroğul, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde sergi açtı.

Sarımsaklı'da bir otelde Ayvalık ve Gemlik belediyelerinin katkılarıyla açılan sergide, Gemlik İmam Hatip Lisesi öğrencisi Eroğul'un birincilik ve mansiyona layık görülen eserleri başta olmak üzere yaklaşık 100 karikatürüne yer verildi.

Eroğul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uluslararası bir yarışmada Türkiye 'yi temsil ederek  dünya birincisi olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Katıldığı ilk yarışmada, profesyonel sanatçılara ait karikatürlerin de bulunduğunu belirten Eroğul, "Dereceye girebileceğime ihtimal vermiyordum ama benim de karikatürlerim çok iyiydi. Bu yüzden de o yarışmayı hak ederek kazandığımı düşünüyorum" dedi.

Gemlik'te yaşadığını anlatan Eroğul, eserlerinde ağırlıklı olarak ilçenin en önemli ekonomik değerleri zeytin ve turizmi işlediğini bildirdi.

Türkiye'nin turizm zenginliklerinin dünyada birçok merkezden önde olduğunu vurgulayan Eroğul, şöyle konuştu:

"Ülkemizin doğal ve kültürel birçok değeri var. Ben de bunları eserlerimde yansıtarak, ülkemize daha fazla turistin gelmesi ve ülke ekonomimize daha fazla döviz girdisi sağlanabilmesine karınca kararınca destek vermek istiyorum. Bunun dışında, Bursa'da doğdum, Gemlik'te büyüdüm. Bence Gemlik, zeytinle tanınmalı, tıpkı Ayvalık gibi. Zeytin, bereketin simgesi ve bu nedenle karikatürlerimde bu bereketli meyveyi her fırsatta sergilemek istiyorum."