Dursunbey Belediye Başkanı muhtarlarla bir araya geldi

Dursunbey Belediye Başkanı muhtarlarla bir araya geldi
Dursunbey Belediye Başkanı muhtarlarla bir araya geldi
 BALIKESİR (AA) - Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ilçedeki mahalle muhtarlarıyla buluştu.Toplantıya, Başkan Yardımcısı Sadettin Arslan,...

 BALIKESİR (AA) - Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ilçedeki mahalle muhtarlarıyla buluştu.

Toplantıya, Başkan Yardımcısı Sadettin Arslan, Belediye meclis üyesi Vacit Kahvecioğlu, Sosyal Hizmetler Müdürü Fahri Bahçavan ve yaklaşık 90 mahalle muhtarı ve eşleri katıldı.

Bahçavan, burada yaptığı konuşmada, göreve geldiği günden bu yana yapılan hizmetlerde muhtarların büyük bir katkısı olduğunu söyledi.

Muhtarların talepleri ve işleri çok iyi takip etmelerinin, verilen hizmetlerde önemli rol oynadığına dikkati çeken Bahçavan, "Muhtar eşlerine de muhtarlarımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Her başarılı erkeğin arkasında mutlaka bir kadın vardır" diye konuştu.

Özellikle kırsal kesimdeki mahalle muhtarlarından mahallelerinde yapılması gerekenleri öncelik sırasına koymalarını ve böylece kendilerinden talepte bulunulmasını isteyen Bahçavan, şunları kaydetti:

"Böyle yaparsanız vatandaşlara daha kolay hizmetlerin ulaşmasını sağlarız. Bizler belediyenin bütçesini gelecek yıl içerisinde neler yapabiliriz diyerek planlayarak oluşturmaktayız. Aksi halde işlerin yapılması ve hizmetlerin götürülmesinde yaşanan aksaklıklar planlanmadan gelen talepler nedeniyle oluşmaktadır. Diğer taraftan artık büyükşehir olduk. Merkezdeki mahallemiz neyse kırsaldaki mahallemizde aynıdır. Merkezdeki mahallemize ne hizmet gidiyorsa kırsal mahallemize de o hizmet gidecek. Çalışmalarımızı bu yönde ağırlık vererek yapmaktayız. Şu an 60 kırsal mahallemizin çöpü merkez mahallelerdeki çöp toplama ile aynı şekilde toplanmaya başlandı. 15 kırsal mahallemizin mezarlığının duvarları yapıldı. 56 mahallemize yangın tankeri temin edildi. 10 mahallemize çocuk parkı ve dinlenme parkı yapıldı."

Bahçavan, kırsal mahallelerimizin en önemli sorunu olan su ve yol meselesini 2019'a kadar asfaltsız mahalle yolu kalmayacak şekilde ve su sorunu olmayacak şekilde planladıklarını belirterek, "Ayrıca ilçemizde Duş ve çamaşır evi hizmete açtık. Kendi ihtiyaçlarını gideremeyen yaşlılarımızın duş almak istediklerinde evlerinden alınarak, bu merkezimize getirip duş almalarını ve çamaşırlarının yıkanarak, ütülü şekilde iade ediyoruz" dedi.