Dursunbey İlkay Gündoğan Stadyumu için ilk kazma vuruldu

Dursunbey İlkay Gündoğan Stadyumu için ilk kazma vuruldu
Dursunbey İlkay Gündoğan Stadyumu için ilk kazma vuruldu
BALIKESİR (AA) - Dursunbey'de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan İlkay Gündoğan Stadyumu için ilk kazma vuruldu.22 bin metrekarelik alana...

BALIKESİR (AA) - Dursunbey'de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan İlkay Gündoğan Stadyumu için ilk kazma vuruldu.

22 bin metrekarelik alana inşa edilecek stadın Hıdırlık bölgesinde incelemelerde bulunan  Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, stadın bir an önce bitirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Büyükşehir Belediyesine ait makinelerin çalışmaları aralıksız sürdürdüğünün dile getiren Bahçavan, "Yaklaşık üç yıldan bu yana Dursunbey Belediyespor stadı olmadığı için zor günler geçirdi. Balıkesir milletvekilimiz Ali Aydınlıoğlu ile  Ankara 'da yaptığımız girişimler sonucu stad ile ilgili ihale bedeli hazırlandı. Stad yapılacak alan taşlık bir alan, burada yaklaşık iki metrelik bir düzleme yapılacak. Stat ihaleside 90 gün içerisinde tamamlanacak" diye konuştu.

Dursunbey Belediyespor Kulübü Başkanı Yusuf Turhan ise "Üç yıldır stadımızın olamaması ciddi sıkıntıya sebep oldu. Mevcut yönetim ve belediyenin girişimiyle stadımız olacak. Stadın adı Dursunbeyli olan ve Almanya 'nın Borissya Dortman takımında forma giyen İlkay Gündoğan olacak" dedi.